top of page

השתלת עצם בחניכיים : מתי מבצעים ומהם היתרונות?

זקוקים להשתלת שיניים אך אין לכם מספיק עצם בלסת? כדי לבצע השתלת שיניים, יש לשקם תחילה את התשתית, כלומר את העצם ולתוכה להחדיר את השתלים. השתלת עצם בחניכיים היא הפתרון החדש והפופולרי במרפאות השיניים, המאפשר לכל אדם, כולל למחוסר עצם, לבצע השתלת שיניים בצורה יעילה. אנו מזמינים אתכם למרפאת ד"ר יסקין לביצוע התהליך בצורה מתקדמת ובטוחה.

בין הדרכים הפופולריות ביותר להשלמת שיניים חסרות ניתן למנות את השתלת השתלים הדנטליים בעצם הלסת.
אולם, זה לא סוף הפסוק. כדי להתקין את השתלים הדנטליים יש צורך בכמות מספקת של עצם בחניכיים. העצם תקלוט את השתל ותייצב אותו בדיוק כמו שורש של שן רגילה.

 

 

 

 

 

ממה יכול להיגרם אובדן עצם?

כאמור, לא ניתן לבצע השתלת שיניים אם קיים אובדן עצם בחלל הפה.
אובדן עצם יכול להיגרם ממספר סיבות כגון:

  • מחלת חניכיים כרונית הגורמת לחלק נרחב מרקמת העצם להיספג ולהעלם

  • עקירת שיניים רבות

  • זיהומים

  • חבלות ומכות בשיניים

  • שיניים החסרות במשך תקופה ארוכה גורמות לתהליך טבעי של אובדן עצם מתחת לאותה שן חסרה

כתוצאה מכל המצבים הללו, נוצר קושי להחדיר שתל דנטלי בהצלחה ולבצע הליכים שונים בשיניים הכוללים מעורבות של עצם.

השתלת עצם בחניכיים- איך זה מתבצע?

בעינינו כרופאי שיניים החשופים לטיפולים חדשים באסתטיקה הדנטלית, התהליך המאפשר לבצע השתלת עצם מלאכותית הוא לא פחות ממהפכה.


ניתן לבצע את התהליך במספר דרכים:

  • שימוש בממברנות- לרוב אנו נעזרים בממברנה שהיא יריעה קטנה העשויה מחומר קולגני. הממברנה משמשת כמחסום בין תאי הרקמה הרכה בחלל הפה לבין האזור מחוסר העצם וכך בעצם מאפשרת לתאים למלא באופן עצמאי את האזור החסר.

  • שתל עצם חלקיקי- לעיתים אנו נעזרים בשתל עצם הבנוי מחלקיקים שיכולים להגיע ממספר מקומות: מהמטופל עצמו, מחיה או ממקור סינתטי.

  • שתל הבנוי מחלק אחר בגוף המטופל- לעיתים נעזר ביחידת עצם מאזור אחר בגוף המטופל, בדרך כלל מהסנטר.

בשתל הנלקח מהמטופל עצמו יש יתרון גדול והוא בזהות הגנטית ואפשרות קליטה טובה יותר בחלל הפה. חסרונו הוא כמובן בהליך הכירורגי הדורש מהמטופל לבצע ניתוח  נוסף באזור הפה.


שתלים ממקורות אחרים הם נפוצים יותר במרפאות השיניים, והם עוברים טיפול למניעת דחיה אצל המטופל. לצורך ביצוע השתלת העצם יש לנקות היטב את האזור ולסלק גורמים מזהמים.


החומר המושתל מוחדר בעדינות לתוך האזור החסר ולאחר מכן רופא השיניים יסגור בעדינות את החניכיים מעל אזור זה באמצעות חתך כירורגי מותאם.

המהפכה מתרחשת לנגד עיניכם

בשלב זה הקסם מתרחש וקורם עור וגידים- חומר העצם מושתל בגוף המטופל, ומתחיל לעבוד ולהפעיל את חלל הפה והלסת. תהליך זה מייצר באופן טבעי רקמת עצם חדשה המחליפה את החומר המלאכותי וכך למעשה נותרת באזור רקמת עצם אמיתית ומתפקדת.
לאחר זמן החלמה מתאים (זמן ההחלמה עשוי להיות ממושך), ניתן יהיה להחדיר באזור שתל דנטלי חדש שיקלט היטב וייוצב במקומו על ידי רקמת העצם.

תקופת ההחלמה הראשונית לאחר השתלת העצם אורכת כשבועיים. לאחר פרק זמן זה, יש להמתין כעשרה חודשים עד לבניית העצם מחדש, תלוי בסוג העצם שהושתלה ובמיקומה בפה.
זמן ההמתנה מתקצר באופן משמעותי כאשר נעשה שימוש בעצם שאינה זרה לגוף והיא מתוך גוף המטופל.


ומה לגבי המחיר?

מחיר השתלת עצם בחניכיים אינו אחיד, ונקבע בהתאם לסוג המקרה והטיפול הנדרש לשם כך. כדי לקבל הצעת מחיר במרפאת ד"ר יסקין אנו מזמינים אותך לפגישת ייעוץ ואבחון ראשוני של מצב השיניים.
במהלך הפגישה, נבחן את המקרה הייחודי שלך ואת מצב החניכיים כדי להתאים עבורך את הטיפול הטוב ביותר.

מעונינים לעבור השתלת עצם בחניכיים במרפאה מובילה עם אחוזי הצלחה גבוהים? מרפאת המומחים של ד"ר יסקין כאן עבורכם!

gmo cjbhfhho.png
bottom of page