top of page

השתלת שיניים בשיטות המובילות בשנת 2022

השתלות שיניים - שיטות מובילות לשנת 2022

השתלות שיניים הן אחד הטיפולים השכיחים ביותר בתחום רפואת השיניים. אם אתם עומדים בפני פרוצדורה שכזאת, חשוב מאוד שתכירו את השיטות השונות לביצוע הטיפול, על יתרונותיהן וחסרונותיהן, וזאת על מנת לחשוש פחות ולהבין יותר את ההחלטה של הרופא לגבי השיטה המתאימה לכם.

שלוש השיטות המובילות בתחום של השתלות שיניים בשנת 2021 הן שתלים בתכנון ממוחשב, שיקום על גבי שתלים ו- ALL-ON-4. במאמר זה נסקור את שלוש השיטות על היתרונות והחסרונות שלהן, ונציג בפניכם את כל מה שכדאי שתדעו לפני שאתם מתיישבים על הכיסא להתחלת הטיפול.

השתלת שיניים ד"ר יסקין

השיטות המתקדמות שקיימות היום להשתלת שיניים הן:

  • שתלים בתכנון ממוחשב

  • שיקום על גבי שתלים

  • השתלת שיניים ביום מרוכז (ALL-ON-4)


כל אחת מהשיטות מובילה, בסופו של דבר, לתוצאה הרצויה: מנשך מלא בשיניים, תפקוד מלא שלהן וכמובן – חיוך יפה שאי אפשר להתבייש בו. למרות זאת, כל אחת מהשיטות היא שונה, מכיוון שהיא עושה שימוש בסוגים שונים של שתלים ובטכניקות התקנה שונות.


שיקום על גבי שתלים


השיטה המסורתית לביצוע טיפולי השתלת שיניים. שיטה זו אמנם מצריכה זמן ארוך יותר של טיפול, אבל נחשבת למאוד בטוחה שכן ההשתלה מתבצעת רק על גבי עצם בריאה ו"עשירה", ותהליך השיקום נעשה רק לאחר שהשתלים נקלטו באופן סופי.


כיצד מתבצע הטיפול?

 

  • הרופא עוקר את השיניים שעתידות להתחלף בשתלים ומבצע שימור של האזור.•    

  • לאחר ההחלמה מהעקירה, הרופא ממקם את השתלים בעצם הבריאה.

  • לאחר המתנה של מספר חודשים הרופא מבצע חשיפה שת השתלים ומשקם את הפה באמצעות התקנת מבנים וכתרים.


בשיטה זו ניתן להתקין עד 10 בלסת. אם יש חוסר בנפח העצם, לעתים יהיה צורך לבצע הרמת סינוס, שמשמעותה השתלה של עצם לחלל הסינוס) ואז להשתיל עצם מלאכותית לעזור. במקרה זה ניתן יהיה לבצע את החדרת השתלים כעבור 9-6 חודשים.


למי מתאימה השיטה: לכולם, פרט לבעלי כמות עצם קטנה.


משך הטיפול: 3-18 חודשים.


שתלים בתכנון ממוחשב


טיפול בשיטה זאת מתבסס על תכנון ממוחשב מדויק של המיקום האופטימלי של השתלים, וביצוע של ההשתלה עצמה באמצעות תבנית ייעודית אשר מנחה את הרופא להתקין את השתלים בדיוק במיקום הרצוי. אחרי הכל, אחת הבעיות העיקריות בטיפולי השתלת שיניים היא, שחוסר דיוק במיקום השתלים עלול להביא לפגיעה באזורים מאוד רגישים כמו למשל עצב הלסת התחתונה, הסינוס המקסילרי ואחרים. בשיטה זו הסיכוי לפגיעה כזאת מצטמצם למינימום.


כיצד מתבצע הטיפול?


הצגת הלסת בתלת ממד באמצעות תוכנה מיוחדת, ומיקון השתלים במקום הנכון ביותר בפה.
הדפסת צילום הלסת בתלת ממד, מה שיוצר סד פלסטי עם שרוולים ממתכת. הסד מולבש בצורה מדויקת על הלסת, כך שהשתלים מתמקמים במיקום האידיאלי עבורכם, והרופא קודח את חורי השתלים דרך השרוולים.
ההשתלה מתבצעת תוך ניצול מירבי של השטח הקיים על עצם הלסת, דבר המאפשר להחדיר את השתל למקום האופטימלי עבורו ולמקסם את אחוזי ההצלחה של קליטתו בפה.

 

למי מתאימה השיטה? השיטה הממוחשבת מתאימה לכולם, ובעיקר לאנשים הסובלים מכמות עצם קטנה. 
 

משך הטיפול: 6-3 חודשים.
 

השתלת שיניים ביום מרוכז

ALL-ON-4שיטה זו מבוססת על שיטת הטיפול שהמציא פרופסור פאולו מאלו, אשר הבין כי רוב הלחץ הביו-מכאני של כוחות הלעיסה נמצא רק על ארבעה שתלים – השניים הקדמיים ביותר והשניים האחוריים ביותר, כאשר שאר השתלים מחזיקים כוח של פחות מ-10% בלבד. מכאן הסיק, שאם יושתלו ארבעה שתלים בלבד בזווית של עד 45 מעלות, ועליהם תותקן מערכת שיניים קבועה שתוברג עליהם – ניתן יהיה להשיג יופי של תוצאה.


כיצד מתבצע הטיפול?

 

  • בדיקת התאמה לטיפול.

  • צילומי רנטגן לקבלת מידע מדויק אודות מבנה הלסת של המטופל.

  • ביצוע מדידות על מנת לקבל החלטות נכונות לגבי מיקומי השתלים.

  • בחירה של השיניים שיותקנו בהמשך מבחינת צבע, צורה וגודל וזאת על פי השיניים הקיימות, תמונות ישנות ומבנה הפנים.


למי מתאימה השיטה?

התפיסה הרווחת עד היום הייתה, שהשיטה של השתלת שיניים ALL-ON-4 לא מתאימה לכולם. זאת משום שעד לא מזמן על מנת לבצע את הטיפול בשיטה זו חשוב מאוד היה שתהיה עצם לסת עבה ואיכותית, שהמטופל לא יעשן, שהוא לא יסבול מסוגרת לא מאוזנת, שיהיו לו מנשך וסגר פה מאוזנים ושיעמוד בתנאים נוספים. למרות זאת, היום חלק מהתנאים הללו כבר לא נדרשים, משום שישנן שיטות להשתלת שיניים ביום אחד שמאפשרות גם לאנשים עם עצם לסת חסרה לבצע הטיפול, כמו למשל השיטה הבזאלית ואחרות. לכן, גם אם נאמר לכם בעבר אחרת, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא מומחה להשתלות שיניים בכלל ולהשתלות שיניים ALL-ON-4 בפרט, ולקבל ממנו אבחנה מדויקת לגבי מידת ההתאמה לטיפול.


משך הטיפול: יום מרוכז אחד, כאשר השתלים והגשר הזמני יבוצעו באותו יום במקרים המתאימים.


לסיכום: אלה היו שלוש השיטות המובילות לשנת 2021 בתחום של השתלת שיניים. כמובן שהדרך הטובה ביותר לדעת מהי השיטה המתאימה ביותר עבורכם היא להגיע למרפאה ולעבור אבחון מדויק שבסיומו ימליץ לכם הרופא המומה על השיטה. 


לקבלת מידע נוסף אודות שיטות הטיפול השונות ולקביעת תור
צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

bottom of page